Новини

Dead Can Dance се завръщат в България през май 2022 г.

Нова концерта среща с магията Dead Can Dance в София през 2022 г.

Dead Can Dance се завръщат на сцените из Европа през идната 2022 г. Те обявиха датите за европейско турне под името „Europa – 2022“, което ще протече през април, май и юни и ще мине и през България.

Датата за София е потвърдена и е 14 май, а мястото е зала 1 на НДК. Билетите тръгват в проажба от 17 септември в 10.00 часа. Ще можете да ги намерите онлайн на https://bit.ly/DeadCanDance2022 и на каса в магазини На Тъмно в цялата страна.

След като през 2019 г. магнетичното дуо изнесе зашеметяващ спектакъл в препълнения Античен театър в Пловдив, то идва отново по покана на EventEase за още едно специално шоу. Титаничното представление, което Dead Can Dance изнесоха тогава за предалата се пред силата на изкуството аудитрия, ще се помни дълго от всички присъствали. Помним как за това събитие, в чиято основа беше излезлият по това време нов студиен албум Dionysus (PIAS Recordings, 2018), се говореше месеци наред след това. Тогава и група, и публика си дадоха негласно обещание да се видят отново. Ето че се случва.

Обиколката на тандемът Brendan Perry и Lisa Gerrardand ще е с пълнокръвна банда музиканти. Ще бъдат изпълнявани композиции от цялата забележителна кариера и музикална съкроищница от записи на Dead Can Dance. Формацията ще се разходи из запаса си от издания, трупан в продължение три декади, като включи в концертната програма любими класики от албми като The Serpent’s Egg (4AD, 1988), Aion (4AD, 1990) и Into The Labyrinth (4AD, 1993).

orleff

Recent Posts

Bruce Dickinson представи нова версия на "Gods Of War" от предстоящия „More Balls To Picasso“

През 1994 г., след като напуска Iron Maiden за известно време (той се присъединява отново…

2 часа ago

„Гласове зад сцената“ - организаторите на събития обединяват сили в нова Асоциация на българската събитийна индустрия (АБСИ)

Днес, 3 юли 2025 г., бе учредена Асоциацията на българската събитийна индустрия (АБСИ) - нова професионална…

3 часа ago

Oasis обявиха юбилейно луксозно издание на "(What’s the Story) Morning Glory?"

Oasis обявиха луксозно юбилейно издание за 30 години от издаването на любимия си втори албум…

23 часа ago

Foo Fighters отбелязват 30 години от основаването си с нов сингъл, "Today’s Song"

Чуйте сингъла на Foo Fighters „Today’s Song“, който е първата нова музика на групата след…

24 часа ago

Judas Priest записаха кавър на "War Pigs": „За нас е чест да покажем любовта си към Ozzy и Black Sabbath“

Вижте как Judas Priest отдават почит на Black Sabbath с кавър на "War Pigs" –…

един ден ago