-3.2 C
Sofia
Saturday, January 22, 2022
Home Events (CANCELLED) Скопjе гори фестивал 20.20: Placebo – 25 june 2020 – АРМ Стадуим, Skopje (MK)

(CANCELLED) Скопjе гори фестивал 20.20: Placebo – 25 june 2020 – АРМ Стадуим, Skopje (MK)

И PLACEBO КАКО И СИТЕ ОСТАНАТИ ЈА ОТКАЖАА ОВОГОДИНЕШНАТА ТУРНЕЈА!
Драги наши,
Со жалење вe инфoрмираме дека концертот на PLACEBO во Скопје закажан за 25 јуни на АРМ Стадионот сепак нема да се случи, впрочем како и ниту еден концерт на PLACEBO во рамки на нивната турнеја за 2020-та година.
Како и со сите турнеи, така и овде се работи на датуми и на нова турнеја за идната, 2021 година, па повеќе за тоа ќе се знае во средината на месец септември.
Сите оние коишто не можат и не сакаат да чекаат, ќе можат своите пари да си ги добијат назад од идната среда, 27-ми мај, од 09 часот наутро. Рефундацијата ќе се врши на начин и на местото од каде што се купени билетите.
ВАЖНО: Во оваа прилика Авалон Продукција им се заблагодарува на сите ticket keeper-и, не само за концертот на PLACEBO, туку и за сите други концерти коишто ги имаме закажано, а ги имаме прераспоредено со нови датуми, затоа што со овој ваш гест ѝ помагате на музичката лајв индустрија, која во моментиов не постои, што побрзо да се врати во живот.
Авалон Продукција
AND PLACEBO LIKE ALL THE REST CANCELLED THIS YEAR’S TOUR!
Our dear,
We regret to inform that PLACEBO concert in Skopje scheduled for June 25 at the ARM Stadium will still not happen, after all as no PLACEBO concert within their 2020 tour.
As with all touring, here we are working on dates and new tour for the next, 2021, so more about that will be known in mid-September.
All those who can’t and don’t want to wait will be able to get their money back from next Wednesday, May 27th, from 09 am. The refund will be done in a manner and at the place where the tickets are purchased.
IMPORTANT: On this occasion, Avalon Productions thanks all ticket keeper-s, not only for the PLACEBO concert, but also for all the other concerts we have scheduled, and we have redeployed with new dates, because with this gesture you help the music live industry, which does not exist in the moment, as soon as it is brought back to life.
Avalon Production

===

SEE YOU AT THE BITTER END FRIENDS!

Малко са групите, които са успели да станат толкова големи и да останат авангардни, безкомпромисни и суперкачествени. Placebo е еталон за това!

Затова с удоволствие съобщаваме, че Placebo идват на обновеното рок събитие Skopje Gori Festival 20.20, с ексклузивно шоу за региона!

Публиката от Македония и региона ще може да види и чуе на 25 юни на стадион ARM в Скопие една от най-мощните рок групи в света в момента. С това Skopje Gori се нарежда до фестивали като Rock Werchter в Белгия, BBK и Madcool в Испания, Park Live в Русия и т.н. …

Placebo са основани през 1994 година. Имат повече от 12 милиона албума, продадени по целия свят, те са сред фаворитите на феновете на алтернативния звук. Издали са досега девет албума, седем от които студийни.

Билетите за най-големия рок концерт това лято в Македония ще бъдат пуснати в продажба в петък от 9 часа сутринта и ще се предлагат в магазина на Avalon, в търговските обекти на GTC, в мрежата на Avalon и онлайн на адрес eventim.bg и  avalon.mk, на следните цени и категории:

Партер – 1500 денара

Fan Pit – 1,990 денара (само 1000 билета в продажба)

Билетите ще се продават и в Eventim – България, тъй като Placebo няма да свирят в съседна България.

ВАЖНО: Стадионът ARM ще бъде адаптиран за капацитет от 6000 гости, а специалните гости на Placebo ще бъдат обявени допълнително. Съветваме ви да побързате с покупката на билета си!

===

SEE YOU AT THE BITTER END FRIENDS!

THE BIG PLACEBO AT SKOPJE GORI 2020!

25th of June, ARM STADIUM 

Dear Friends, 

There are only a few bands that can become big but remain Avangard and without a doubt a unique quality in the process.

AND PLACEBO ARE THE DEFINITELY ONE OF THEM!

Because of that, with the biggest pride and pleasure, we announce the coming of PLACEBO to SKOPJE GORI FESTIVAL!

How one of the biggest and most powerful worldwide rock bands sounds live at their current level, Macedonia and the region will have the opportunity to listen to them on the 25th of June at the ARM STADIUM in Skopje.

The pleasure is enormous, when we see their tour dates this summer we can be only amazed at how many big festivals they are playing at:  Rock Werchter in Belgium, BBK & Madcool in Spain, Park Live in Russia, etc…

With more than 12 million albums sold worldwide, Placebo, the 1994 established band, has a specific sound that represents a fusion of the glam-rock and gothic-pop genres but also their lead singer Brian Molko, has a unique style, appreciated by millions.  

Placebo have the status of the most adored band from the alternative rock population and one of their biggest fan was the legendary David Bowie.

So far, Placebo have released in total 9 albums, from which seven are studio albums and two are from live events. 

Prices & Categories:

PARTER – 25 euro

FAN PIT – 35 euro (Limited to 1000 tickets only)

Tickets will also be available on the ticket server Eventim-Bulgaria, because PLACEBO will not have a concert there.

IMPORTANT: The ARM Stadium will be adapted to the maximum capacity of 6000 people, and also the special guests that will be on the stage with PLACEBO will be announced later as the due date comes.

We advise you to get your tickets as soon as you can!

Always ready for your Special needs!

===

ГОЛЕМИТЕ PLACEBO НА СКОПЈЕ ГОРИ 20.20!!! 25-ти јуни, стадион на АРМ Драги пријатели, Ретки се бендовите кои успеале да станат големи, а истовремено да останат авангардни, бескомпромисни и суперквалитетни во тој процес. А PLACEBO се дефиниција за тоа! Затоа, со огромно задоволство ви најавуваме дека PLACEBO доаѓаат на возобновениот рок настан СКОПЈЕ ГОРИ ФЕСТИВАЛ 20.20, со ексклузивно шоу во регионот! Како во моментов звучи во живо еден од најмоќните светски рок бендови, публиката од Македонија и од регионот ќе може да види и да слушне на 25-ти јуни на стадионот на АРМ во Скопје. Дека е задоволството големо што Скопје и Македонија ги имаат PLACEBO, не треба ни да се спомене, само треба да се види листата на големи фестивали каде ќе настапат ова лето: Rock Werchter во Белгија, BBK и Madcool во Шпанија, Park Live во Русија итн… Со повеќе од 12 милиони албуми продадени во светот досега, Placebo е основан во 1994 година. Со нивниот специфичен звук кој претставува фузија на глам-рок и готик-поп жанровите, како и по уникатниот имиџ на пејачот Brian Molko, Placebo добија статус на апсолутни миленици на алтернативната рок популација, а меѓу нивните бројни обожаватели се вбројуваше и легендарниот David Bowie. Placebo досега имаат објавено вкупно девет албуми, од кои седум се студиски и два во живо. Не треба да се заборави дека покрај носачите на звук, Placebo имаа серија од исклучително успешни синглови и видео спотови со впечатлив стајлинг, со што дефинитивно се профилираа како современ арт-рок состав и тоа на најдобар можен начин. Влезниците за веројатно најголемиот рок концерт ова лето во Македонија ќе бидат пуштени во продажба во петок во 09 часот наутро и истите ќе може да ги набавите исклучиво во Avalon music & ticket store во ГТЦ, продажните места во мрежата на Авалон низ земјава и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории: ПАРТЕР – 1.500 денари ФАН ПИТ – 1.990 денари (само 1000 влезници во продажба) Продажба на влезници ќе врши и тикет сервисот Евентим – Бугарија, со оглед на тоа дека PLACEBO нема да настапуваат во соседна Бугарија. ВАЖНО: АРМ стадионот ќе биде адаптиран на капацитет од 6000 посетители, а специјалните гости на PLACEBO ќе бидат дополнително објавени. Ви советуваме да побрзате со купувањето на влезниците! Always ready for your Special needs! Авалон Продукција

The event is finished.

Tags:

Date

25 Jun 2020
Expired!

Time

21:00 - 23:00

More Info

Read More

Labels

Cancelled

Location

ARM stadion, Skopje (MK)
Stadium ARM, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/
Read More

Weather

Sunny
Sunny
2 °C
Wind: 0 KPH
Humidity: 41 %
Feels like: 1 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close