3.5 C
Sofia
Friday, January 28, 2022
Home Events (POSTPONED) Laibach – 29 октомври 2020 – СЦ “Борис Трајковски”, Skopje

(POSTPONED) Laibach – 29 октомври 2020 – СЦ “Борис Трајковски”, Skopje

Другари,
Поради моменталната здравствена ситуација и се’ построгите ограничувања и мерки, решивме двата наредни настани концертот на Страјк и концертот на Лајбах, да ги одложиме за поубави времиња, со цел сите кои имаат желба да можат да присуствуваат.
Билетите остануваат достапни во продажба онлајн на – https://taksirat.mk/bileti/, a сите досега набавени билети остануваат валидни за новите датуми кои ќе ги објавиме дополнително.

Исто така, отворена е и можноста за поврат на средствата преку

MkTickets

и contact@mktickets.mk

===
– 40 години Laibach на  #22 –
Едни од најпровокативните музичари на територијата на поранешна Југославија – Лајбах, се враќаат на бината на Таксират Фестивал! Под мотото “Love Is Still Alive”, култниот словенечки колектив ќе прослави 40 години постоење во Скопје на 29-ти октомври – СЦ “Борис Трајковски”.
Билетите се достапни во продажба онлајн и во продажната мрежа на MkTickets. Почеток на концертот е во 20:30 часот, а вратите се отвораат во 19 часот.
Согласно протоколот за реализирање на настани во затворен простор, билетите се строго ограничени и исклучиво за седење, а салата е соодветно приспособена за одржување на настан според сите мерки наведени во протоколот. Задолжително е носење на маска, дезинфекција и одржување растојание во текот на целиот настан.
—-
Лајбах се формираат во 1980 година во малото рударско гратче Трбовље. Уште од својот прв настап предизвикуваат бурни реакции поради својот остар израз и критика кон тогашната политичка ситуација. За Лајбах се снимени бројни документарни филмови, а нивните дела, низ годините стануваат предмет на бројни научни и уметнички изложби. По четириесет години кариера и илјадници концерти низ светот, Лајбах денес важат за уметнички феномен од светски ранг.

Билетите се достапни во продажба онлајн на – bit.ly/3jucYUs и во продажната мрежа на

MkTickets
– 40 years Laibach at Taksirat #22
One of the most provocative musicians on the territory of the former Yugoslavia – Laibach, return to the stage of the Taksirat Festival! Under the motto ′′Love Is Still Alive“, the cult Slovenian collective will celebrate 40 years of existence in Skopje on October 29th – SC ′′ Boris Trajkovski “.
Tickets are available online bit.ly/3jucYUs and at MkTickets’s sales network.

The event is finished.

Tags: ,

Date

29 Oct 2020
Expired!

Time

20:30 - 23:00

Labels

Postponed

Location

VIP Arena "Boris Trajkovski", Skopje
Sportska dvorana Boris Trajkovski, Boulevard 8-mi Septemvri, Skopje, North Macedonia
Category

Next Event

Weather

Partly cloudy
Partly cloudy
6 °C
Wind: 15 KPH
Humidity: 56 %
Feels like: 5 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close