18.2 C
Sofia
Monday, August 15, 2022
Home Events Sting – 15 октомври 2017 – Борис Трајковски Арена, Скопје

Sting – 15 октомври 2017 – Борис Трајковски Арена, Скопје

STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!!

Драги пријатели,

Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна историја!

Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, концерт ќе одржи едно од најголемите светски музички имиња на сите времиња- STING!
STING заедно со The Rolling Stones, Bruce Springsteen, U2, Depeche Mode, Coldplay…, е претставник на таканаречената А листа на артисти од областа на рок музиката.
STING е веќе на промотивна светска турнеја од февруари годинава, во која ги опфаќа сите континенти.
Дел од летото му е резервирано за Европа, а на почетокот на септември настапува во Јужна Америка, додека во Европа повторно се враќа со серија на концерти од средината на септември до крајот на октомври.
На оваа турнеја, STING свири неколку песни од навистина извонредниот нов албум, како и најголемите хитови од неговата соло кариера: „Fragile“, „Desert Rose“, „Fields of Gold“…, како и од времето на легендарната група The Police: „Message in the bottle“, „Walking on the moon“, „Every breath you take“…
Lineup-от на неговиот придружен состав е како и секогаш со најпознати и најквалитетни светски музичари: Dominic Miller (гитара), Josh Freese (тапани), Rufus Miller (гитара). Kако специјален гостин во Скопје, како и на целата турнеја, со свое шоу пред настапот на STING, ќе настапи и Joe Sumner.
Инаку, Авалон Продукција го потврди концертот на STING во Скопје на 05-ти мај, а според инструкциите на менаџментот на STING, како ден за објава на ова шоу е одбран токму денешниот ден.
Сите информации поврзани околу продажбата на влезниците за овој навистина голем настан ќе бидат објавени вечерва во 20 часот.

После повеќе од 200 концерти низ целиот Балкан, посебно не` радува фактот што сепак, врвот во досегашната работа на Авалон Продукција ќе претставува концерт на STING на 15-ти октомври во нашата држава Македонија, во Скопје.

Одиме понатаму!

The event is finished.

Date

15 Oct 2017
Expired!

Time

20:00 - 22:30

More Info

Read More

Location

VIP Arena "Boris Trajkovski", Skopje
Sportska dvorana Boris Trajkovski, Boulevard 8-mi Septemvri, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/
Read More

Next Event

Weather

Partly cloudy
Partly cloudy
18 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 88 %
Feels like: 18 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close