fbpx
5 C
Sofia
Saturday, October 24, 2020
Home Events Sting – 2 юни 2019 – Национална арена Филип Втори Македонски, Скопје

Date

02 Jun 2019
Expired!

Time

20:00 - 23:59

Sting – 2 юни 2019 – Национална арена Филип Втори Македонски, Скопје

STING: MY SONGS TOUR 2019

НАЦИОНАЛНА АРЕНА „ФИЛИП ВТОРИ“ – СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
SKOPJE CALLING 2019!

Драги пријатели,

Втората половина на декември е време кога почнуваат новогодишните честитки.
Авалон Продукција наместо класична новогодишна честитка со која ќе Ви посака на сите што е можно поубави денови во 2019 година, се потруди директно да Ви овозможи еден убав и посебно специјален ден.

По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на “57th & 9th” турнејата), Sting се враќа во Скопје на 02.06.2019, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со која сме сите горди, „Филип Втори“.

Стадионот “Филип Втори” за прв пат ќе биде место на кое ќе се одржи концерт на една светска ѕвезда од калибарот на Sting!

Во рамките на турнејата „My songs“ која во суштина претставува best of tour, Sting ќе понуди едно несекојдневно и динамично шоу, фокусирајќи се на неговите најдобри песни од ерата на The Police и од соло кариерата.

„Englishman in New York“, „Fields of gold“, „Shape of my heart“, „Every breath you take“, „Roxanne“, „Message in a bottle“ се само некои од легендарните песни кои што ќе можат да се слушнат вечерта во Скопје, во изведба на една од најголемите рок ѕвезди на светот на сите времиња.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда (19-ти декември) во 09 часот наутро, а цените ќе ги објавиме на ова исто место вечерва во 21 часот.

Иако звучи неверојатно, сепак е вистинито, Македонија во една година ќе може да види три концерти на артисти од светската А листа на изведувачи: Sting, Lenny Kravitz и Eros Ramazzotti!

Одиме понатаму.

Ваша,
Авалон Продукција

The event is finished.

error: Alert: Content is protected !!