20.8 C
Sofia
Monday, August 15, 2022
Home Events Thievery Corporation – 20 юни 2017 – Скопје

Thievery Corporation – 20 юни 2017 – Скопје

ГОЛЕМО ОТВОРАЊЕ НА SKOPJE CALLING 2017:
СУПЕР ВОЗБУДЛИВИТЕ THIEVERY CORPORATION ВО СКОПЈЕ!

Драги пријатели,
Големо задоволство ни е да Ве информираме дека приказната со концертната сезона 2017-та продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017.
Авалон Продукција како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојува да ги задоволи апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба, се разбира, заедно со личните апетити и музички вкусови на продукцијата. Така и овој пат се одлучивме за бенд којшто е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика.
Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на Скопското Кале со почеток од 21 часот.
Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15-ти мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн.
Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена.
Скопје може да очекува вистински спектакл!

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

The event is finished.

Date

20 Jun 2017
Expired!

Time

21:00 - 01:00

Location

Skopsko Kale / Skopje Fortress
Skopje Fortress, Samoilova, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/

Next Event

Weather

Partly cloudy
Partly cloudy
24 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 61 %
Feels like: 25 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close