James разкриват нов албум – "Yummy", който ще бъде издаден на 12 април чрез Virgin Music, достъпен за предварителна поръчка от 25 януари.
Това е 18-ият студиен албум на групата и е продуциран от Leo Abrahams (Jon Hopkins, Brian Eno, Jarvis Cocker, Imogen Heap и Regina Spektor) и миксиран от Cenzo Townsend (Courteeners, The Specials, Everything Everything).
Той следва поредица от оглавяващи класациите и одобрени от критиката албуми, включително "La Petite Mort" от 2014 г. – вдъхновен от смъртта на майката на певеца Tim Booth, "Girl at the End of the World" от 2016 г., "Living in Extraordinary Times" от 2018 г. и "All the Colours of You" от 2021 г.
Има типичните причудливи и възхитителни лирики от Tim Booth – разпити за любовта чрез поредица от въпроси, които я оголват до костите, размишляващи върху себе си, докато се взират в очите на някой друг, както през нередактираните сцени от живота са виждани от тях, преди да се появят, Азът във война с природата в променени състояния на суровост и честност, Азът, признаващ пътищата за бягство на всеки ден сред вълна от ангелски хорове, които страдат и се издигат нагоре с импулса на бавно движещ се ракета с усмивка на лицето.
Първи сингъл от албума е "Is This Love":
С повече от 25 милиона продадени албума през 42-годишната им кариера, James са сред най-успешните в търговско и артистично отношение алтернативни рок групи на своята ера. Те принадлежат както на Манчестър, така и на свeтa около него. Това означава, че през годините посланието на James издига нива и нива над простото говорене за неща, очевидни в английския емоционален речник.
Сред въртележка от бълбукащи бийтове, електронна атмосфера, пълзяща от всички краища на стаята и еуфоричен брас, който блести като дрънкулки, окачени от прозореца, е ясно, че това е зрелият албум на James, който сме чували от известно време, правейки това, което правят най-добре. Изчезнаха изпълнените с тревога авангарди на ранните албуми "Stutter", "Strip-mine" или "Seven", това е групата на върха на поредица от разбиващи се вълни, експлодиращи в трансцендентни лъчи, група с ликуващ пеперуден прилив и карнавално перчене раждайки нова светлина върху дълбоки теми: някои депресивни, но задължени да бъдат точно такива благодарение на меланхоличните мелодии, обвиващи се около думите като топъл мехлем около бодлива тел.
Какво е любовта след това? Какво иска любовта? Коя, по дяволите, си мисли, че е любовта? „За какво е всичко това?“, пита Booth. Може би само те знаят. Но това е въпрос, на който всички можем да отговорим по свой собствен начин. Ако любовта трябва да бъде осмивана, тогава James е може би най-добрата група, която прави точно това.
James - "Yummy"

Standard CD:
1. Is This Love
2. Life is a Fucking Miracle
3. Better With You
4. Stay
5. Shadow of a Giant
6. Way Over Your Head
7. Mobile God
8. Our World
9. Rogue
10. Hey
11. Butterfly
12. Folks
Deluxe 2CD:
1. Is This Love
2. Life is a Fucking Miracle
3. Better With You
4. Stay
5. Shadow of a Giant
6. Way Over Your Head
7. Mobile God
8. Our World
9. Rogue
10. Hey
11. Butterfly
12. Folks
13. Anyone But You
14. Close Enough
15. Mine To Lose
16. Activist Song
17. Won’t Be The Same
18. Tell Me Something
19. Poolewe Day1Jam4
20. Arpen Charp
21. Deliver The Dawn
22. Something Of A Pleasure
23. Walk Tall
24. 50s Out Takes
Vinyl:
Side A
1. Is This Love
2. Life is a Fucking Miracle
3. Better With You
4. Stay
5. Shadow of a Giant
6. Way Over Your Head
Side B
1. Mobile God
2. Our World
3. Rogue
1. Hey
2. Butterfly
3. Folks
Предстоящите концерти на групата:
Mon 03 June Aberdeen P&J Live
Wed 05 June Newcastle Utilita Arena
Fri 07 June Glasgow OVO Hydro
Sat 08 June Leeds First Direct Arena
Tue 11 June Cardiff Utilita Arena
Wed 12 June Birmingham Utilita Arena Birmingham
Fri 14 June Manchester Co-op Live
Sat 15 June London The O2