Новини

Най-яките концерти през октомври 2024-та у нас

Clouds / Obsidian Sea – 5 октомври 2024 – При Черепите / OldSkulls Club, София

Perfect Storm Events и клуб При Черепите, имат удоволствието да ви поканят на една вечер, която е посветена изцяло на мрачната музика. Участие ще вземат групите:

– Clouds (Doom metal, Romania). Музиката е колкото тежка, толкова и меланхолична и изпълнена със смисъл, като поредната сянка в живота ни, от която да се страхуваме. Clouds изследват това чувство в музиката и текстовете на техния шести студиен албум Despărțire

– Obsidian Sea (Doom metal, Bulgaria), създадена в началото на 2009 г. в София. Групата намира вдъхновение в неземни преживявания, митове и скритите кътчета на психиката и въображението, за разлика от плиткия и студен свят, в който живеем.

– Robust (Stoner/Doom metal, Bulgaria) е пост-метъл група от София. Музиката им може да се определи, като тежък дуум, смесен със слъдж привкус и текстове, които разглеждат теми от абстрактния свят на чувствата до мистериите на познанието.

Билети: https://epaygo.bg/4057542005

Rage – 6 октомври 2024 – При Черепите – OldSkulls, София

Легендарната германска група Rage се завръща в България на 6 октомври (неделя).

Концертът е част от световното турне на групата по случай 40-та им годишнина. Събитието организирано от Autumn Souls Of Sofia и При Черепите – OldSkulls ще бъде специално посветено на 17-та годишнина на Metal Hangar 18. Мястото на провеждане е столичният клуб При Черепите – OldSkulls Club.

Rage са една от немските групи ветерани и след четиридесет години съществуване се превърнаха в неразделна част от метъл сцената. Основани през 1994 г. под името „Avenger“ скоро след това е трябвало да го сменят, защото се оказва, че има английска група със същото име.

Билето за шоуто може да намерите в EpayGo.

Madball – 11 октомври 2024 – Mixtape 5, София

8 години след последното шоу на Madball в България, Ню Йорк Хардкор кралете се завръщат в София на 11-ти Октомври (петък). Концертът ще е в Mixtape 5, а с тях идват Nasty и Born From Pain.

Лошата новина за всички, които не са си купили билети предварително е, че концертът бе обявен за разпродаден и повече билети няма да се продават.

Източноевропейското турне „Only the Hard 2024“ на NYHC легендите Madball включва още три силни банди. Това са Nasty, Born From Pain и Primitive Dread. Именно тях ще видим и на концерта в София на 11-и октомври в Mixtape5!

Бийтдаун хардкор метъл сензацията от Белгия Nasty се завръщат в София, след като бяха големия хедлайнер на Hardcore X-Mass 2023. Екстремистите идват за още едно безкомпромисно шоу у нас.

Born From Pain са дългогодишни приятели на българската хардкор сцена и чести гости на събития тук. Бандата, създадена през 1997-ма в Нидерландия, обиколи Европа, САЩ, Мексико и дори Япония и отдавна затвърди името си на едно от водещите в жанра на Стария континент с енергичните си изпълнения.

Към вече силния лайн-ъп на цялото турне се присъединява и новосформираната банда в стил кросоувър Primitive Dread. Тя е съставена от добре познати лица от Hardfaced от съседна Северна Македония, за които няма да е пресилено да се каже, че България е като втори дом.

Ревю – 11 октомври 2024 – Stroeja, София

Ревю нямат нужда от представяне. Формацията е достатъчно активна в последните години, поредният им концерт ще бъде на 11 октомври в Строежа!

Билети - в eventim.bg.

Page: 1 2 3 4

orleff

Recent Posts

Rockstadt Extreme Fest 2026 ще се проведе на нова локация, известни са първите хедлайнери

Rockstadt Extreme Fest остава в Брашов! Организаторите на фестивала споделиха къде е новото място, дати…

един ден ago

Shinedown споделиха акустична версия на новото “Three Six Five”

Мултиплатинената, оглавяваща класациите и разбиваща рекордите група Shinedown представи акустичен вариант на тяхната песен „Three Six Five“. Групата стартира своето турне…

един ден ago

Alcest - Améthyste (Live) #TuneOfTheDay

https://youtu.be/vPQ2S5A_Uy4

един ден ago

Clawfinger се подиграват на Тръмп в новия си сингъл "Scum" - слушайте тук (обновена)

Clawfinger се завръщат. Не за да спасят света, а за да крещят безрезервно, докато той…

един ден ago

Lord Of The Lost  с нов сингъл и видео, вижте "Ghosts"

Произведение, трансформация, повторно навлизане в меланхоличното аз – "Opvs Noir" няма опасност да се превърне…

2 дни ago

Lek City Case представят „Hold On“ - песен за мрака, светлината и последните пристани

Музикално видео и премиера в Бургас с прожекция и среща с групата на 4 юли…

2 дни ago