Loading Events

← Back to Events

Avalon Produkcija

August 2019

Ohrid Calling – 1-4 August 2019 – Stadium Biljanini Izvori, Ohrid (MK)

1 August @ 20:00 - 5 August @ 08:00 EEST

Ohrid is Calling you 🎉 We are continuing to create memories, but this time BIGGER THAN EVER! 📆 1-4 August 2019 🌍 Stadium Biljanini Izvori, Ohrid, Macedonia 🎟&🎧 Tickets and Line Up - COMING SOON🚨 Follow Ohrid Calling on : www.Instagram.com/ohrid_calling www.facebook.com/ohridcalling OHRID CALLING ПОГОЛЕМ ОД БИЛО КОГА ДОСЕГА: ПОЗНАТ Е ЦЕЛИОТ LINE UP И РАСПОРЕД НА АРТИСТИТЕ! Драги пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека фестивалот OHRID CALLING којшто од оваа година прерасна во голем четиридневен европски фестивал…

Find out more »

November 2019

Bryan Adams – 13 ноември 2019 – VIP Arena, Skopje (MK)

13 November @ 20:00 - 23:00 EET
VIP Arena “Boris Trajkovski”, Skopje, Bul. Partizanski Odredi 5, Skopje Statistical Region 1000, North Macedonia
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила. После Lenny Kravitz, Sting и Eros Ramazzotti, во Скопје доаѓа еден од најголемите mainstream артисти на светот на сите времиња, човекот со безброј хитови и истовремено големи песни- BRYAN ADAMS! На 13-ти ноември (денот кога градот секако слави) во Скопје за прв пат во живо ќе се слушнат „Summer of 69“, „Heaven“, „Please Forgive me“, „Everything I do…

Find out more »
+ Export Events