Loading Events

← Back to Events

VIP Arena “Boris Trajkovski”, Skopje

+ Google Map
Bul. Partizanski Odredi 5, Skopje Statistical Region 1000, North Macedonia
Skopje, 1000 Macedonia

The Boris Trajkovski Sports Center in Skopje is a multi-functional indoor sports arena. It is located in the Karpoš Municipality of Skopje, North Macedonia. It is named after the former president, Boris Trajkovski, who died in a plane crash in 2004.

November 2019

Bryan Adams – 13 ноември 2019 – VIP Arena, Skopje (MK)

13 November @ 20:00 - 23:00 EET
VIP Arena “Boris Trajkovski”, Skopje, Bul. Partizanski Odredi 5, Skopje Statistical Region 1000, North Macedonia
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила. После Lenny Kravitz, Sting и Eros Ramazzotti, во Скопје доаѓа еден од најголемите mainstream артисти на светот на сите времиња, човекот со безброј хитови и истовремено големи песни- BRYAN ADAMS! На 13-ти ноември (денот кога градот секако слави) во Скопје за прв пат во живо ќе се слушнат „Summer of 69“, „Heaven“, „Please Forgive me“, „Everything I do…

Find out more »
+ Export Events