25 C
Sofia
Sunday, July 5, 2020
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Bryan Adams – 13 ноември 2019 – VIP Arena, Skopje (MK)

13/11/2019 @ 20:00 - 23:00 EET

Драги пријатели,

Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила.

После Lenny Kravitz, Sting и Eros Ramazzotti, во Скопје доаѓа еден од најголемите mainstream артисти на светот на сите времиња, човекот со безброј хитови и истовремено големи песни- BRYAN ADAMS!

На 13-ти ноември (денот кога градот секако слави) во Скопје за прв пат во живо ќе се слушнат „Summer of 69“, „Heaven“, „Please Forgive me“, „Everything I do (I do for you)“, „Have You Ever Really Loved a Woman“ и многу други.

BRYAN ADAMS доаѓа во Скопје во рамки на големата светска „Shine a light“ турнеја наречена по истоимениот нов албум, со која настапува во најголемите концертни арени ширум светот.

Сите детали околу цените на влезниците ќе бидат познати вечер во 21 часот, а истите ќе бидат пуштени во продажба од понеделник, 10-ти јуни во 9 часот наутро.

Bryan Adams во живо со неговиот бенд е нешто што мора да го доживеете!

Одиме понатаму,

Авалон Продукција

Details

Date:
13/11/2019
Time:
20:00 - 23:00 EET
Event Category:
Event Tags:
,

Venue

VIP Arena “Boris Trajkovski”, Skopje
Bul. Partizanski Odredi 5, Skopje Statistical Region 1000, North Macedonia
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map
error: Alert: Content is protected !!