25 C
Sofia
петък, 21 септември 2018
Начало Тагове Avalon Produkcija

Таг: Avalon Produkcija

2Cellos – 19 октомври 2018 – Вип Арена, Скопjе

СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ НА 2 CELLOS СО НОВ ДАТУМ, 19-ти ОКТОМВРИ, ВИП АРЕНА! ЗАДОЛЖИТЕЛНО МЕНУВАЊЕ НА ДОСЕГА КУПЕНИТЕ БИЛЕТИ ОД ТРИБИНИ, СО НОВИ! Почитувани, Ве информираме дека скопскиот...

Ohrid Calling: Armin van Buuren – 4 август 2018 – Biljanini...

Еден од најдобрите и најголеми диџеи на светот на сите времиња, Armin van Buuren ќе биде вториот хедлајнер на навистина неверојатно атрактивното издание на...

Ohrid Calling: Salvatore Ganacci – 2 август 2018 – Biljanini Izvori,...

SALVATORE GANACCI ВЕЧЕРВА НА OHRID CALLING ЗАЕДНО СО ROGER SANCHEZ -JAX JONES ПО ВТОР ПАТ ЈА ИЗНЕВЕРИ МАКЕДОНСКАТА ПУБЛИКА! Драги пријатели, Ве информираме дека во 25...

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike – 01 август 2018...

Dimitri Vegas & Like Mike доаѓаат за прв пат во Македонија идното лето во 2018-та година, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2018, на...

Skopje Calling: Axwell / Ingrosso – 21 юни 2018 – ARM...

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во...

Skopje Calling: Alan Walker – 24 юни 2018 – ARM stadion,...

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ И НАЈАКТУЕЛНИ ХИТМЕЈКЕРИ НА ДЕНЕШНИЦАТА, ALAN WALKER ДОАЃА НА SKOPJE CALLING 2018! Драги пријатели, Во рамките на јубилејот 25 години од постоењето на...

Texas – 28 септември 2018 – SRC Kale, Skopje, MK

САБОТНИОТ НАСТАП НА TEXAS ПОРАДИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ НА SHARLEEN SPITERI, ПРЕЗАКАЖАН ЗА 28 СЕПТЕМВРИ! Со жалење ве информираме дека приморани сме настапот на групата TEXAS...

Skopje Calling: Morcheeba – 22 юни 2018 – ARM stadion, Skopje,...

Хероите на трип хопот- Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на Skopje Calling 2018! Драги пријатели, Со навистина големо задоволство ви го најавуваме настапот на легендарниот...

Gipsy Kings – 22 декември 2017 – ВИП Арена, Скопје

GIPSY KINGS СО НОВОГОДИШЕН GREATEST HITS КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Со задоволство ве информираме дека е познато финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната...

Thievery Corporation – 20 юни 2017 – Скопје

ГОЛЕМО ОТВОРАЊЕ НА SKOPJE CALLING 2017: СУПЕР ВОЗБУДЛИВИТЕ THIEVERY CORPORATION ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Големо задоволство ни е да Ве информираме дека приказната со концертната сезона 2017-та...

Следвайте ни

error: Protected content!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close