2.8 C
София
събота, март 25, 2023
Home Events - RockTheNight.eu Deep Purple – 28 май 2022 – Arena Boris Trajkovski, Skopje (MK)

Deep Purple – 28 май 2022 – Arena Boris Trajkovski, Skopje (MK)

ВАЖНО СООПШТЕНИЕ:
КОНЦЕРТОТ НА DEEP PURPLE СЕ СЕЛИ ВО АРЕНА “БОРИС ТРАЈКОВСКИ” – СКОПЈЕ!
28-ми мај, сабота, 21:00ч
Драги пријатели,
Поради најавеното дождливо време на 27-ми и 28-ми мај, а во консултација со менаџментот на DEEP PURPLE, се одлучивме за сигурна варијанта- префрлување на концертот во арена “Борис Трајковски”, истиот ден, во сабота на 28-ми мај.
Тоа е впрочем и одлична вест, затоа што сите со купени влезници досега, како и сите оние кои ќе купат отсега, ќе може да бираат дали сакаат да го следат концертот од седење или од стоење, и тоа по овој распоред:
ФАН ПИТ:
Сите што имаат купено фан пит влезници може да стојат во својата омилена зона- пред бината или да седат на останатите ненумерирани трибини- по свој избор.
ПАРТЕР:
Сите оние што имаат купено партер влезници може да стојат во партер зоната или да седат на останатите ненумерирани трибини- по свој избор.
ВИП:
Сите оние што имаат купено Вип влезници ќе може да седат во ВИП трибината (блок 13)
Со ова се исполнува желбата на голем број и на сите оние што прашуваа дали на стадионот на АРМ ќе има столчиња или трибини, што се разбира дека е невозможно.
Сега на новата локација, и тоа е возможно.
Имено, во продажба според капацитетот на арената “Борис Трајковски” има уште 1.500 влезници кои ќе се продаваат до концертот по истиот принцип (партер и фан пит), но и со тие влезници ќе може да се седи, секако по желба на купувачот.
Се гледаме за четири дена со уште поголема енергија, но на нова локација!
Авалон Продукција

===

Нашите приятели от Северна Македония Avalon Produkcija разпространиха следната новина:

Скъпи приятели,

Имаме удоволствието да съобщим, че една от най-великите рокендрол банди на всички времена, член на Голямата петорка (The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple), ще изнесе голям концерт на 28 май 2022 г. на стадион ARM в Скопие.

Какво да кажем за гигантите, което да не е известно? Петорката в състав Ian GillanIan PaiceRoger GloverSteve Morse и Don Airey, завладява първо с продуктивността си (четири студийни албума през последните десет години), а и с постоянните обиколки на всички континенти, което критиката описва единодушно “с течение на времето тези хора свирят все по-добре на живо!?”

Македонската и регионална публика ще може да чуе на живо класиките: „Smoke on the water“, „Hush“, „Strange kind of woman“, „Woman from Tokyo“, „Knocking at your back door“, „Highway star“ и много други хитове, белязали петте десетилетия от съществуването на тази наистина легендарна група в музикалната история, а и с това, което прави в момента и как се позиционира здраво с новите си албуми в настоящето.

Достатъчно е да се каже името на продуцента на последния албум “Turning to Crime“, Bob Ezrin – човек, който като продуцент подписва албуми на Aerosmith, Pink Floyd, Lou Reed, Peter Gabriel, Andrea Boccelli и по-нови групи като 30 Seconds to Mars и Deftones.

Наистина рядко в един сезон можем да видим Deep Purple и Whitesnake в Скопие, което се надяваме да изпълни желанието (заедно с концерта на Placebo) в Македония да има повече рок концерти, отколкото в миналото.

Билетите ще бъдат пуснати в продажба в сряда, 23 февруари 2022 г. чрез пунктовете за продажба в мрежата на Avalon в цяла Македония и онлайн на avalon.mk, на следните цени и категории:

Пarteren Еtav – 1500 денара

Fan Pit – 2000 денара (само 2000 билета ще бъдат в продажба)

===

ГОЛЕМИТЕ DEEP PURPLE ВО СКОПЈЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ РОК КОНЦЕРТ ВО МАКЕДОНИЈА ПОСЛЕДНАВА ДЕКАДА!

ПРВ ПОСТ КОРОНА OPEN AIR СПЕКТАКЛ ВО ЗЕМЈАВА!

28-ми мај (сабота) 2022 година, Стадион на АРМ

Драги пријатели,
Со огромно задоволство ви најавуваме, еден од најголемите рокенрол состави на сите времиња, член на големата петорка (The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple), ќе одржи голем концерт на 28 мај 2022 година на стадионот на АРМ во Скопје.

Што да се каже што не е познато за великаните?
Актуелната долгогодишна петорка: Ian Gillan, Ian Paice, Roger Glover, Steve Morse и Don Airey, плени прво со својата потентност (четири студиски албуми во последните десет години), а потоа и со непрекинатото одржување на турнеи низ сите континенти, за кои критиката е едногласна дека „како времето проаѓа, така овие луѓе се` подобро и подобро свират во живо!?”

Македонската и регионалната публика ќе може во живо да ги слушнат класиците: „Smoke on the water“, „Hush“, „Strange kind of woman“, „Woman from Tokyo“, „Knocking at your back door“, „Highway star“ и уште многу други хитови што го одбележаа пет децениското постоење на овој навистина и култен и легендарен бенд во музичката историја, којшто со тоа што го работи во моментов и тоа како е цврсто позициониран со своите нови албуми во сегашноста.

Доволно е само да се каже името на продуцентот на последниот албум “Turning to crime”, Bob Ezrin – човек којшто како продуцент потпишува албуми на Aerosmith, Pink Floyd, Lou Reed, Peter Gabriel, Andrea Boccelli и други понови бендови како 30 Seconds to Mars и Deftones.

Навистина е раритентна можноста во една сезона да можеме да ги видиме и Deep Purple и Whitesnake во Скопје, со што се надеваме дека ја исполнивме желбата (заедно со концертот на Placebo) во Македонија да има повеќе рок концерти отколку во изминатиот период.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда, на 23.02.2022 година низ продажните места во мрежата на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории:

ПАРТЕР – 1.500 денари
ФАН ПИТ – 2.000 денари (само 2.000 влезници ќе бидат пуштени во продажба)

You keep on moving!

Авалон Продукција

The event is finished.

Date

28 май 2022
Expired!

Time

19:00 - 22:00

Location

Спортски Центар Борис Трајковски
Спортски центар Борис Трајковски, Boulevard 8-mi Septemvri, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/

Weather

Слънчево
Слънчево
5 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 100 %
Feels like: 5 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!