1.6 C
Sofia
Friday, December 2, 2022
Home Events Thievery Corporation – 3 july 2022 – Arm Stadium, Skopje (MK)

Thievery Corporation – 3 july 2022 – Arm Stadium, Skopje (MK)

THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ!
03-ти јули, Стадион на АРМ
Драги пријатели,
Веројатно еден од најдобрите светски концерти на сите времиња одржан во Скопје е оној на Thievery Corporation на Стадионот на АРМ, 20-ти јуни, 2017та година.
Кај нас не престана желбата да ја повториме таа вечер, а не престанаа и вашите барања за повторна средба со Thievery Corporation во Скопје.
Па така, големо задоволство ни е да ви ги најавиме навистина генијалните ТHIEVERY CORPORATION во Скопје на 03 јули на истото место, на веќе за вас добро познатиот стадион на АРМ, со промоција на последниот албум, како и сите нивни стари, добро познати теми.
Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда на 02-ри март преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории:
ПАРТЕР: 1.500 денари
ФАН ПИТ: 2.000 денари (само 1.000 влезници во продажба)
Маестралните Thievery Corporaton се враќаат во Македонија во комплетен состав, а Скопје може да очекува вистински спектакл.
Одиме понатаму,
Авалон Продукција

The event is finished.

Date

03 Jul 2022
Expired!

Time

20:00 - 23:00

Location

ARM stadion, Skopje (MK)
Stadium ARM, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/

Weather

Overcast
Overcast
5 °C
Wind: 6 KPH
Humidity: 87 %
Feels like: 5 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close