На 14-ти септември в Kesselhaus, Берлин, бяха раздадени ежегодните награди „Metal Hammer Awards“ на немското издание. На церемонията имаше и изпълнения на Dirkschneider и Night Demon.

Ето пълен списък с победители и номинирани:

Best Album:
Powerwolf – “The Sacrament Of Sin

Останалите номинирани:
Accept – “The Rise Of Chaos”
Arch Enemy – “Will To Power”
Trivium – “The Sin And The Sentence”
Judas Priest – “Firepower”
Dimmu Borgir – “Eonian”
Five Finger Death Punch – “And Justice For None”
Ghost – “Prequelle”
Kataklysm – “Meditations”
At The Gates – “To Drink From The Night Itself”
Amorphis – “Queen Of Time”
Paradise Lost – “Medusa”

Metal Anthem:
Dimmu Borgir – “Interdimensional Summit

Останалите номинирани:
Judas Priest – “Firepower”
At The Gate – “To Drink From The Night Itself”
Die Apokalyptischen Reiter – “Der Rote Reiter”
Arch Enemy – “The World Is Yours”
Diablo Blvd – “Sing From The Gallows”
Visigoth – “Warrior Queen”
Orphaned Land – “Like Orpheus”
Parkway Drive – “Prey”

Up And Coming:
Cypecore

Останалите номинирани:
Visigoth
Harakiri For The Sky
Lik
Ancst
Zeal & Ardor
Myrkur
The Night Flight Orchestra
Gloryhammer
Twilight Force

Best Debut Album:
Phil Campbell & The Bastard Sons – “The Age Of Absurdity

Останалите номинирани:
Beast In Black – “Berserker”
Prophets Of Rage – “Prophets Of Rage”
Cyhra – “Letters To Myself”
We Sell The Dead – “Heaven Doesn’t Want You And Hell Is Full”
Legend Of The Seagullmen – “Legend Of The Seagullmen”
Light The Torch – “Revival”
The Lurking Fear – “Out Of The Voiceless Grave”
Vuur – “In This Moment We Are Free – Cities”
Sons Of Apollo – “Psychotic Symphony”

Best German Band:
Kissin‘ Dynamite

Останалите номинирани:
Die Apokalyptischen Reiter
Helloween
Kadavar
Saltatio Mortis
Caliban
J.B.O.
Eisbrecher
Destruction
Running Wild
Feuerschwanz
Michael Schenker

Best International Band:
Arch Enemy

Останалите номинирани:
Judas Priest
Cannibal Corpse
Hollywood Vampires
Hammerfall
Ross The Boss
Satyricon
Five Finger Death Punch
Ghost
Volbeat

Best Live Band:
Dirkschneider

Останалите номинирани:
Five Finger Death Punch
Parkway Drive
Böhse Onkelz
Helloween Pumpkins United
Manowar
Testament
Iron Maiden
Slayer
Doro

Riff God:
Alexi Laiho (Children Of Bodom)

Останалите номинирани:
Axel Rudi Pell
Glenn Tipton (Judas Priest)
Alexander Scholpp (Tarja)
Paul Landers (Rammstein)
Michael Schenker
Jeff Waters (Annihilator)
Anders Björler (ex-At The Gates/The Haunted)
Jen Majura (Evanescence)
Jeff Loomis (Arch Enemy)

Legend:
Dimebag Darrell/Vinnie Paul Abbott

Останалите номинирани:
Warrel Dane (Nevermore/Sanctuary)
Glenn Tipton (Judas Priest)
Ozzy Osbourne
Ross The Boss
Tom G. “Warrior” Fischer (Triptykon)
Bruce Dickinson (Iron Maiden)
Brian Johnson (AC/DC)
Jeff Becerra (Possessed)
Alice Cooper

Maximum Metal (artist): David Draiman (Disturbed)

Maximum Metal (band): Judas Priest