Западните фестивали обявяват доста активно участващите групи в последно време, днес стана ясен списъкът с потвърдени  банди за испанския Resurrection Fest. Той ще се проведе между 5 и 8 юли 2017 във Viveiro, Испания

poster

Rammstein (Industrial Metal, Germany)
Rancid (Punk Rock, USA)
Dropkick Murphys (Punk-rock Celtic Punk, USA)
Airbourne (Hard Rock, Australia)
Suicidal Tendencies ft. Dave Lombardo (Hardcore / Crossover, USA)
Arch Enemy (Melodic Death Metal, Sweden)
Agnostic Front (Hardcore, USA)
Mayhem (Black Metal, Norway) (Playing “De Mysteriis Dom Sathanas” in full)
Korpiklaani (Folk Metal, Finland)
Eluveitie (Folk Metal, Switzerland)
Architects (Metalcore, UK)
Napalm Death (Grindcore, UK)
Red Fang (Stoner Metal, USA)
Comeback Kid (Hardcore, Canada)
Animals As Leaders (Progressive Metal / Instrumental / Djent, USA)
Terror (Hardcore, USA)
The Bouncing Souls (Punk Rock, USA)
Orange Goblin (Stoner Metal, UK)
Snapcase (Hardcore, USA)
Pentagram (Doom Metal, USA)
Warbringer (Thrash Metal, USA)
The Devil Wears Prada (Metalcore, USA)
Truckfighters (Stoner Rock/Psychedelic Rock, Sweden)
The Black Dahlia Murder (Deathcore / Melodic Death Metal, USA)
The Vintage Caravan (Stoner / Psychedelic Rock, Iceland)
Lost Society (Thrash Metal, Finland)
Alcest (Black Metal / Blackgaze, France)
Northlane (Progressive Metalcore, Australia)
Karma to Burn (Stoner Rock, USA)
All Out War (Hardcore/Crossover, USA)
Taake (Black Metal, Norway)
Wisdom in Chains (Hardcore, USA)
Bury Tomorrow (Metalcore, UK)
Conan (Doom Metal, UK)
Wolf Down (Hardcore, Germany)
Mantar (Sludge/Doom/Black Metal, Germany)
DYS (Hardcore Punk, USA)
Lords Of Black (Heavy Metal / Power Metal, Madrid)
Benighted (Brutal Death Metal / Grindcore, France)
Adrift (Post-Metal / Sludge, Madrid)
Malevolence (Hardcore, UK)
Besta (Grindcore / Punk, Portugal)
Stray Train (Blues Rock, Slovenia)
Vita ImanaA (Groove Metal, Madrid)
Noctem (Black Metal, Madrid)
Bastards on Parade (Punk-rock / Celtic Punk, A Coruña)
Guerrera (Experimental Rock, Galicia)
Legacy Of Brutality (Death Metal, Asturias)
Reality Slap (Hardcore, Portugal)
Böira (Post-rock, Barcelona)
Mutant (Progressive Groove Metal, Santiago de Compostela)
Crim (Punk Rock, Tarragona)
Killus (Industrial Metal, Villarreal)
MorphiuM (Melodic Death Metal, Madrid)
Trashnos (Thrash Metal / Heavy Metal, A Coruña)
The Blackjaw (Punk Rock, Madrid)
El Altar Del Holocausto (Post-rock Doom, Salamanca)
Teething (Hardcore / Grindcore, Madrid)
Brothers Till We Die (Metalcore, Madrid)
Bala (Stoner / Grunge, A Coruña)
Tragic Vision Asturies (Punk / Hardcore / Crust, Asturias)
One for apocalypse (Post-rock, Asturias)