Lamb of God се завръщат със “Sepsis“, силен и заплашителен нов сингъл, който вече излезе чрез Epic Records.
Това е първата нова оригинална музика на номинираната за награда Grammy® група след радушно приетия от критиката албум “Omens“ от 2022 г.
Слушайте “Sepsis“ тук.
Продуцирано от дългогодишния им сътрудник Josh Wilbur, триминутното парче пристига заедно със зърнесто, lo-fi видео с изпълнение, което предлага мрачен, нефилтриран поглед към дълбините на Ричмънд. Режисирано от Gianfranco Svagelj, видеото улавя бавно разгарящото се напрежение на песента.
““Sepsis“ е празник на много ъндърграунд местните групи тук, в Ричмънд, на които наистина се възхищавахме, когато сформирахме Burn the Priest“, споделя Mark Morton. “Групи като Breadwinner, Sliang Laos и Ladyfinger – макар че никога не са получили широко внимание извън Ричмънд, това са групите, които слушахме през цялото време. Песента препраща към тези неща по начин, който е пряка връзка с това откъде сме тръгнали, когато бяхме в мазето и пишехме най-ранния си материал заедно.“
Lamb of God са Randy Blythe (вокали), John Campbell (бас), Mark Morton (китара), Willie Adler (китара) и Art Cruz (барабани). Създадена през 1994 г., групата от Ричмънд, Вирджиния, е издала девет албума, получила е пет номинации за награда Grammy®, продала е над 3 милиона албума, препълвала е арени по целия свят и е регистрирала над един милиард стрийминга, като броят им продължава да нараства. Широко признати за една от най-влиятелните и иновативни сили в съвременната хеви музика, най-новата колекция на Lamb of God, “Omens“, излезе в края на 2022 г., отбелязвайки шестия им пореден албум, дебютирал в Топ 15 на Billboard 200. Kerrang! отбелязаха, че албумът заварва групата “толкова надеждно тежка, насилствена и ядосана, колкото винаги“, а Consequence казаха, че “албумът ще ви разбие на нихилистични парчета”.
Ще може да видите Lamb of God на живо на следващото издание на фестивала Hills Of Rock:

