22 C
Sofia
Saturday, August 20, 2022
Home Events Hooverphonic – 29 & 30 март 2019 – Makedonska Filharmonija, Skopje

Hooverphonic – 29 & 30 март 2019 – Makedonska Filharmonija, Skopje

РАСПРОДАДЕН И ВТОРИОТ КОНЦЕРТ НА HOOVERPHONIC ВО СКОПЈЕ- ВО МОМЕНТОВ НЕМА МОЖНОСТ ЗА ТРЕТ ДАТУМ!

Ве информираме дека и вториот концерт на Hooverphonic во Скопје, закажан за 30-ти март во салата на Македонската филхармонија, се распродаде денеска за рекордно брзо време!

Во моментов можност за трет концерт- нема да има!

==

Влезниците за концертот на HOOVERPHONIC на 30 Март се пуштени во продажба, и истите можете да ги набавите преку продажните места на Авалон, Југотон и онлајн на avalon.mk

==

На Ваше барање, одиме со втор концерт во Скопје- 30.03.2019, Македонска филхармонија!
Продажбата на карти почнува утре во 09 часот преку продажната мрежа на Авалон и онлајн на avalon.mk. Набавете си навреме билети!

==

HOOVERPHONIC- 29.03.2019, МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА- РАСПРОДАДЕНО!

Драги пријатели,
Ве информираме дека денес од 15.30 часот, нема повеќе влезници за концертот на HOOVERPHONIC во Македонска филхармонија, кој е закажан за 29-ти март.

Неверојатно делува фактот дека влезниците се распродадоа за неколку часа, и тоа во платежно најтешкиот месец во годината, месец јануари, што е уште еден доказ и стимул дека за Вас вреди да се работи.

Бидете живи и здрави!
Одиме понатаму, заедно!

==

ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ НА ИЗВОНРЕДНИТЕ HOOVERPHONIC ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА!
ДАТА: 29 & 30.03.2019 година

Драги пријатели,
Ако во животот постојат концерти што се прават од љубов, тогаш тоа е следниот наш концертен проект за оваа година кој со задоволство сакаме да ви го најавиме.

Станува збор за концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е исто така ќе биде во организација на Авалон Продукција, и тоа во Загреб, Белград и во Софија.

Скопскиот концерт е закажан за 29-ти март во салата на Македонската филхармонија, која е најадекватна за музиката на овој бенд.

HOOVERPHONIC e белгиски бенд основан во 1995 година кој има позади себе осум студиски албуми, како и неколку компилациски изданија. Кон средината на ноември минатата година, бендот го објави албумот „Looking for stars“ кој содржи единаесет нумери на кои бендот експериментира со повеќе музички жанрови, но сепак останува верен на трип хопот чија основа преовладува во целиот носач на звук, а исто така наиде и на одлични критики кај музичките рецензенти.

Публиката во Скопје ќе има ексклузивна можност за прв пат во живо да ги чуе некои од најголемите хитови кои ја одбележаа кариерата на еден од најголемите трип-хоп бендови на сите времиња како што се легендарната „Mad about you“, „2 Wicky“, „Eden“, „Winegar and salt“ и уште многу други.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од среда (16.01), а сите информации околу цените на билетите ќе бидат објавени утревечер на ова исто место.

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

The event is finished.

Date

29 - 30 Mar 2019
Expired!

Time

21:00 - 23:00

More Info

Read More

Location

Makedonska Filharmonija
Macedonian Philharmonic, Kej Dimitar Vlahov, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/
Read More

Next Event

Weather

Clear
Clear
23 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 78 %
Feels like: 25 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close