24.4 C
Sofia
Saturday, August 20, 2022
Home Events Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike – 01 август 2018 – Biljanini Izvori, Ohrid, MK

Ohrid Calling: Dimitri Vegas & Like Mike – 01 август 2018 – Biljanini Izvori, Ohrid, MK

Dimitri Vegas & Like Mike доаѓаат за прв пат во Македонија идното лето во 2018-та година, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2018, на 01 август, ноќ спроти Илинден, на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.

Dimitri Vegas & Like Mike се познати како домаќини на славниот Tomorrowland фестивал, чии химни редовно ги потпишуваат од 2010-та година, а во моментов се повеќе барани и од најголемите суперѕвезди како што се: Hardwell, Martin Garrix, David Guetta и Calvin Harris. Нивната популарност најдобро ја опишуваат 40.000 продадени влезници за само 40 минути, за двете од вкупно три распродадени ноќи во белгиската „Спортпале“ арена, надминувајќи ги рекордите кои ги држеа Madonna и U2! По 10-те последователни први места, најголемата онлајн продавница за електронска музика „Битпорт“ ги прогласи за изведувачи на годината, а нивните хитови „Тremor“, „Мamouth“ и снимките од бројните настапи во збир надминуваат милијарда прегледувања на „Јутјуб“ каналот. Познати и како врвни ремиксери, Dimitri и Mike соработуваа со водечките изведувачи на денешницата како што се Cavin Harris, „The Weeknd“, Justin Bieber, Major Laser. Dimitri Vegas & Like Mike се познати по спектакуларните настапи на најголемите фестивали и арени ширум планетата, со современата продукција која ја карактеризираат визуелни и светлосни ефекти внимателно скроени за нивните еуфорични сетови.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од вторник (26.12) од 09 часот наутро, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн на веб страницата на ККЗС, по цени од:

1000 денари ПАРТЕР 2
1.500 денари ПАРТЕР 1
2.000 денари ФАН ПИТ (само 1000 влезници)

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

The event is finished.

Date

01 Aug 2018
Expired!

Time

21:00 - 04:00

More Info

Read More

Location

Biljanini Izvori
Билјанини Извори, Ohrid, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/
Read More

Next Event

Weather

Clear
Clear
19 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 51 %
Feels like: 19 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close