16.7 C
Sofia
Sunday, August 14, 2022
Home Events Ohrid Calling: Salvatore Ganacci – 2 август 2018 – Biljanini Izvori, Ohrid, MK

Ohrid Calling: Salvatore Ganacci – 2 август 2018 – Biljanini Izvori, Ohrid, MK

SALVATORE GANACCI ВЕЧЕРВА НА OHRID CALLING ЗАЕДНО СО ROGER SANCHEZ -JAX JONES ПО ВТОР ПАТ ЈА ИЗНЕВЕРИ МАКЕДОНСКАТА ПУБЛИКА!

Драги пријатели,
Ве информираме дека во 25 годишната кариера на Авалон Продукција за прв пат се соочуваме со ваква некоректност и аматеризам.

Само 24 часа пред неговиот настап во Охрид, агентот на JAX JONES не’ извести декa добил насоки од менаџментот на Jax Jones дека нема да дојде во Охрид, иако имавме валиден потпишан договор кој е во целост финансиски исполнет кон него!

Причината за тоа е неверојатна и досега непозната во нашата долгогодишна работа. Според нив, Македонија е секундарен маркет и тие си го задржуваат правото да го откажат настапот затоа што добиле одредена понуда за маркет кој за нив е примарен.

На сите наши апели дека вакво нешто е непоимливо во музичката индустрија, добивме само извинување од агентот дека тој не може ништо да направи за да ја смени одлуката на менаџментот на Јаx Jones.

Бидете слободни и прашањата за недоаѓањето на Jax Jones поставете ги нему и неговиот менаџмент. Впрочем, на веб стајтот на Jax Jones се’ уште стои дека ќе настапи пред македонската публика.

Како што ние дознавме, причината за недоаѓањето е понудата да настапи на радиско шоу во Ибица, во истото време кога требаше да има со договор потпишан настап во Охрид.

Авалон Продукција не би била Авалон Продукција, кога експресно не би реагирала со голема доза на пркос со цел да обезбеди замена која е дури и на повисоко ниво од Jax Jones- Salvatore Ganacci!

Иако се работи за многу поскап ди-џеј, цените за вечерва остануваат исти.

Сите што блок картите ги зaменија со нараквици се разбира дека истите ќе им важат за вечерва, како и за саботниот настап на Armin Van Buuren.

Авалон Продукција

===

И JAX JONES НА OHRID CALLING 2018  МОЖНОСТ ЗА БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ!

Драги пријатели,
Со големо задоволство Ви го најавуваме настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август, помеѓу големите фестивалски настапи на Dimitri Vegas & Like Mike (на 01 август) и Armin van Buuren (на 04 август).

Токму поради тоа, Авалон Продукција одлучи дека сите што ќе набават блок влезници за двата фестивалски денови (за 01 и 04 август), со истите да може БЕСПЛАТНО да присуствуваат на денот на настапот на JAX JONES на главната сцена на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид!

Сите оние, пак, кои ќе сакаат да го гледаат само неговиот настап на OHRID CALLING, а немаат набавено блок влезници, тоа ќе може да го сторат со купување на влезници по многу популарни цени од:

500 денари ПАРТЕР
700 денари ФАН ПИТ

JAX JONES го запозна јавноста со синглот „You don`t know me“ кој молскавично одекна во светската музичка индустрија, се најде на врвот на сите топ листи и за кратко стана и огромен клубски хит.

На годинашните БРИТ награди овој млад диџеј доби и номинација за оваа песна и тоа во категоријата за „Најдобар сингл“. Неуморниот Англичанец неодамна ја објави и нумерата „Instruction“ со глобалната поп сензација Demi Lovato, а моментално е актуелен со „Breathe“ која ја освојува светската музичка сцена.

Влезниците за JAX JONES ќе бидат пуштени во продажба во сабота, од 09 часот наутро преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн.

Ве потсетуваме дека влезниците за Dimitri Vegas & Like Mike и Armin van Buuren можете да ги набавите по цени од:

Единечни:
1000 денари ПАРТЕР 2
1500 денари ПАРТЕР 1
2000 денари ФАН ПИТ

Блок билети за двата фестивалски денови:
1.600 денари ПАРТЕР 2
2.100 денари ПАРТЕР 1
3.000 денари ФАН ПИТ

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

***
JAX JONES AT OHRID CALLING 2018 – OPPORTUNITY FOR A FREE ENTRANCE!

Dear friends,
It is our great pleasure to announce the performance of one of today’s most popular house stars, the new hitmaker, JAX JONES on OHRID CALLING 2018, the night of Ilinden, 2nd of August, between the great festival performances of Dimitri Vegas and Like Mike (1st of August), and Armin van Buuren (4th of August).

To that end, Avalon Production has decided that everyone who buys block tickets/for both festival days (for the 1st and 4th of August) will have the chance to enter/attend the JAX JONES performance at Biljanini Izvori at the main stage in Ohrid FOR FREE!

Those who wish to attend his peformance at OHRID CALLING only, and have not bought block entrances, will get to do so by buying entrances with very popular prices of:

500 den PARTER
700 den FAN PIT.

JAX JONES had his big break with the single ‘You don’t know me’, which tremendously echoed in the world music industry, reached number one on each top ten list, and shortly became a huge club hit.

On this year’s BRIT awards this young DJ even received a nomination for this song, namely in the category for ‘best single’. The energetic Englishman recently released his track ‘Instruction’ in collaboration with the world-famous pop sensation Demi Lovato, while he is currently popular with ‘Breathe’, which is taking over the world music stage.

The entrances for JAX JONES will be released for sale on Saturday, from 9 am on the service KUPI KARTI ZA SE throughout Macedonia and online. Don’t forget that you can buy entrances for Dimitri Vegas & Like Mike and Armin van Buuren at prices of:

1.000 den PARTER 2
1 500 den PARTER 1
2.000 den FAN PIT

Block tickets:

1.600 den PARTER 2
2.100 den PARTER 1
3.000 den FAN PIT

Avalon Production

The event is finished.

Date

02 Aug 2018
Expired!

Time

21:00 - 04:00

More Info

Read More

Location

Biljanini Izvori
Билјанини Извори, Ohrid, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/
Read More

Next Event

Weather

Partly cloudy
Partly cloudy
18 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 83 %
Feels like: 18 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close