Легендата от Queen Roger Taylor обявява самостоятелно турне във Великобритания през 2021 г. заедно с чисто нов албум.

Това е моето скромно турне, просто искам да бъде много забавно, много добро в музикално отношение и искам всички да му се насладят. С нетърпение го очаквам. Ще свиря ли и аз песни на Queen? Абсолютно!

Рок иконата Roger Taylor направи изненадващото съобщение през юни, че ще направи самостоятелно турне във Великобритания тази есен, представяйки чисто нов материал и преразглеждайки някои от собствените си класики на Queen.

С пандемията, която остави епичното турне на Queen + Adam Lambert в Обединеното кралство и Европа на пауза до 2022 г., барабанистът реши да тръгне на път за няколко по-интимни концерта. Те ще покажат неговите отличителни ударни, вокални таланти, които са неразделна част от концертите и записите на Queen от 1970 г. насам.

Отбелязвайки първите си изпълнения на живо извън Queen от над две десетилетия, Taylor ще обиколи Великобритания през октомври, като ще изсвири 14 шоута, които ще съвпаднат с издаването на последния му солов албум “Outsider” на 1 октомври.

Като автор на песни на много от най-големите хитове и много обичани парчета, включително “A Kind of Magic“, “Radio Ga Ga“, “I’m In Love With My Car“, “Sheer Heart Attack” и “These Are the Days of Our Lives“, като същевременно е и един от най-отличителните вокалисти на рока, Taylor обещава самостоятелно турне с песни на Queen, негови собствени класики, както и нови песни, написани по време на локдауна, които присъстват в новия албум на мултиинструменталиста “Outsider“.

Предварителни поръчки за албума може да направите тук.

Roger Taylor: “Outsider

  1. Tides
  2. I Know, I Know, I Know
  3. More Kicks
  4. Absolutely Anything
  5. Gangsters Are Running This World
  6. We’re All Just Trying To Get By – Featuring K T Tunstall
  7. Gangsters Are Running This World – Purple Version
  8. Isolation
  9. The Clapping Song
  10. Outsider
  11. Foreign Sand – English Mix
  12. Journey’s End

Турнето през октомври включва следните спирки:

Sat 2 October – Newcastle, O2 Academy
Sun 3 October – Manchester, Academy 
Tue 5 October – York, Barbican
Wed 6 October – Cardiff, St. David’s Hall
Fri 8 October – Liverpool, O2 Academy
Sat 9 October – Norwich, University East Anglia (UEA)
Mon 11 October – Bath, Forum
Tue 12 October – Bournemouth, O2 Academy
Thu 14 October – Plymouth, Pavilions
Fri 15 October – Nottingham, Rock City
Sun 17 October – Bexhill, De La Warr Pavilion
Tue 19 October – Guildford, G Live
Wed 20 October – Coventry, Hmv Empire
Fri 22 October – London, O2 Shepherd’s Bush Empire