Мултиплатинената банда Theory (Theory Of A Deadman) издаде новата си песен “Say Nothing”, заглавният трак от предстоящия им на 31 януари 2020 г. студиен албум чрез Atlantic Records. Започваща с акустична соло китара “Say Nothing” е истинска, емоционална песен за провалената комуникация във връзка, която така или иначе върви към края си. Слушайте ТУК, а ТУК гледайте визуализацията към трака, чиято премиера се случи на Billboard.com. Албумът Say Nothing е наличен за предварителни поръчки във всички дигитални стрийминг платформи и всяка такава включва незабавно теглене на “Say Nothing”, “Strangers” и “History of Violence”. Поръчайте предварително албума ТУК; промоционални пакети са налични в официалния Theory webstore.
„Голям проблем в много връзки е липсата на комуникация, включително и при мен”, споделя водещия вокалист и автор на песни Tyler Connolly. “Say Nothing задълбава във водовъртежа на раздялата и колко безсилно може да бъде да не кажеш на някого как наистина се чувстваш”.

“Say Nothing” следва издаването на водещия сингъл и топ 10 рок хит History Of Violence и трака “Strangers,” оповестявайки нова страница за Theory. Те говорят чрез навременни лирични коментари за състоянието на климата в момента и проблемите, които обществото среща днес, отправяйки съобщение до всички, което служи като внимателно предупреждение, но и като пожелание с надежда за общото бъдеще.

С “History of Violence”, силна песен, която променя историята за домашното насилие и вече наброява почти 4 милиона стрийма, Theory окуражават всеки, засегнат от домашно насилие, да се обърне към съответните организации за помощ. Също така те си партнират с PLUS1 за даряването на $1 от всеки продаден билет за предстоящото им турне в Щатите на организациите, отдадени на прекратяването цикъла от домашно насилие и създаването на общество без насилие. Гледайте завладяващото видео, показващо емоционален кадър с жена, която търпи тираничния си съпруг като планира да се бори с него, но отива в затвора, свободна от насилника си. Показвайки текущото напрегнато състояние на американските политици и разделителния характер на културата, “Strangers” опъва нервите с мисловно провокиращата си проза, изваждайки наяве колко неприятно е положението между тези с различни политически принадлежности и с нарастващата невъзможност на обществото да слуша открито и да показва взаимна емпатия. Гледайте ТУК визуализацията към „Strangers”.

В подкрепа на албума, Theory ще прекарат първата половина на 2020 г. в чужбина, започвайки с 1-месечно пътуване в Канада със старт 31 януари от родния им град Ванкувър с първата от две вечери в The Commodore Ballroom, за да има съвпадение и с излизането на албума. С начало 10 април Theory ще започнат наскоро съобщеното пролетно турне из Щатите, в което ще се включат като специални гости 10 years. Билетите са в продажба; вижте долу пълния списък от предстоящите дати за турнето и посетете www.theoryofficial.com за всички детайли.

Разгъвайки слоевете на таланта на Theory както никога досега, Say Nothing, записан в Лондон с продуцента Martin Terefe [Jason Mraz, Yungblud], е продължение на тяхната музикална и тематична еволюция, изразявайки дарбата им да разказват истории в пълна сила и представя свеж начин на звучене. С безспорно смислени сингли, великолепно умение да пишат песни, експериментална гледна точка, rock ‘n’ roll поведение и интелигентна поп амбиция, Theory изследват домашното насилие, расизма, разделението в американската политика, тревожността и депресията и още състояния в албума от 10 трака, седмия на бандата.

Платиненият сингъл на Theory “Rx (Medicate)” от албума Wake Up Call през 2017 г. засяга епидемията от епиоидни наркотици и наброява повече от 250 милиона стрийма, превръщайки се в третия им #1 сингъл в Billboard Hot Mainstream Rock Tracks класацията и получи номинация за Рок песен на годината на iHeartRadio Music Award. Съществувайки като банда от почти две десетилетия впечатляващият каталог на Theory им е печелил няколко сертификата за платинени и златни сингли, платинен албум, два дебютни албума в топ 10 класацията на Billboard Top 200 и осем позиции в топ 10 класацията на Billboard Hot Mainstream Rock Tracks. Theory са: Tyler Connolly [водещ вокал, китара], Dave Brenner [китара, беквокали], Dean Back [бас] и Joey Dandeneau [барабани].

Theory – upcoming tour dates
Canada:
Friday, January 31 Vancouver, BC @ The Commodore Ballroom
Saturday, February 1 Vancouver, BC @ The Commodore Ballroom
Monday, February 3 Kelowna, BC @ Kelowna Community Theatre
Tuesday, February 4 Cranbrook, BC @ Western Financial Place
Thursday, February 6 Grand Prairie, AB @ Bowes Event Center
Friday, February 7 Edmonton, AB @ Winspear Center
Saturday, February 8 Calgary, AB @ Grey Eagle Event Centre
Monday, February 10 Medicine Hat, AB @ Canalta Centre
Tuesday, February 11 Saskatoon, SK @ Coors Event Centre
Thursday, February 13 Regina, SK @ Casino Regina
Friday, February 14 Winnipeg, MB @ Club Regent
Sunday, February 16 Sault Saint Marie, ON @ Sault Community Theatre
Monday, February 17 Sarnia, ON @ Imperial Theatre
Tuesday, February 18 London, ON @ London Music Hall
Friday, February 21 Halifax, NS @ Casino Nova Scotia
Saturday, February 22 Moncton, NB @ Casino New Brunswick
Monday, February 24 Ottawa, ON @ Bronson Centre
Thursday, February 27 Toronto, ON @ Rebel
Friday, February 28 Montreal, QC @ MTELUS
Saturday, February 29 Barrie, ON @ Mavericks

United States:
Friday, April 10 Columbus, OH @ Newport Music Hall
Saturday, April 11 Louisville, KY @ Old Forester’s Paristown Hall
Monday, April 13 Huntsville, AL @ Mars Music Hall
Tuesday, April 14 Mobile, AL @ Soul Kitchen
Wednesday, April 15 New Orleans, LA @ House of Blues
Friday, April 17 Tampa, FL @ WXTB 98 Rockfest at Amalie Arena+
Saturday, April 18 Orlando, FL @ WJRR Earthday Birthday at Central Florida Fairground+
Sunday, April 19 Charleston, SC @ Music Farm
Tuesday, April 21 Wilmington, NC @ Greenfield Lake Amphitheatre
Wednesday, April 22 Greenville, NC @ State Theatre
Friday, April 24 Newark, NJ @ WDHA’s Rock the Rock Fest at Prudential Center+
Saturday, April 25 Worcester, MA @ WAAF Big Gig at DCU Center+
Sunday, April 26 Niagara Falls, NY @ The Rapids Theatre
Tuesday, April 28 Cleveland, OH @ House of Blues
Wednesday, April 29 Angola, IN @ The Eclectic Room
Friday, May 1 Minneapolis, MN @ Skyway Theatre
Saturday, May 2 Milwaukee, WI @ Eagles Ballroom – Club Stage
Sunday, May 3 Green Bay, WI @ Green Bay Distillery
Tuesday, May 5 Des Moines, IA @ Val Air
Wednesday, May 6 Springfield, MO @ Gillioz Theatre
Friday, May 8 Kansas City, MO @ Arvest Bank Center at The Midland Theatre
Sunday, May 10 Tulsa, OK @ Brady Theater
Tuesday, May 12 Lincoln, NE @ Bourbon Theatre
Wednesday, May 13 Sioux Falls, SD @ The District
Friday, May 15 Deadwood, SD @ Deadwood Mountain Grand Event Center
Saturday, May 16 Colorado Springs, CO @ Sunshine Studios

Europe:
Friday, June 12 Donnington Park, UK @ Download Festival+
June 18-20 Hradec Kralove, Czech Republic @ Rock For People+

+denotes festival date