fbpx
-1 C
Sofia
Tuesday, October 20, 2020
Home Events Skopje Calling: Alan Walker – 24 юни 2018 – ARM stadion, Skopje, MK

Date

24 Jun 2018
Expired!

Time

20:00 - 04:00

Skopje Calling: Alan Walker – 24 юни 2018 – ARM stadion, Skopje, MK

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ И НАЈАКТУЕЛНИ ХИТМЕЈКЕРИ НА ДЕНЕШНИЦАТА, ALAN WALKER ДОАЃА НА SKOPJE CALLING 2018!

Драги пријатели,

Во рамките на јубилејот 25 години од постоењето на Авалон Продукција и со желба Скопје да биде континуирана туристичка дестинација, се одлучивме оваа година фестивалот Skopje Calling да трае два викенда!

Па така, огромно задоволство ни е да ви најавиме дека хедланјер на првиот викенд на Skopje Calling 2018 ќе биде ALAN WALKER- апсолутно едно од најголемите имиња на електронската музичка сцена во во моментов, со настап на 2 јуни, сабота, на АРМ стадионот.

Иако има само 20 години, WALKER е еден од најслушаните артисти на денешнината, додека на YouTube, неговите хитови „Faded“, „Alone“ и „Sing Me To Sleep“ ги оборија сите светски рекорди на гледаност и ги покорија светските топ листи, а исто така имаат и платинест тираж во повеќе од 10 земји.

За оваа година, WALKER најави нова музика, како и светска турнеја, каде за прв пат ќе го види македонската публика и онаа од регионот на фестивалот Skopje Calling 2018!

Влезниците по цена од 1000 ден ПАРТЕР и 1500 денари ФАН ПИТ ќе бидат во продажба од 9ти февруари.

Наскоро очeкувајте многу ексклузивни објави во рамки на проектот „25 години Авалон Продукција“.

ONE OF THE BIGGEST HITMAKERS OF TODAY- ALAN WALKER- HEADLINER OF SKOPJE CALLING 2018!

Dear friends,
As part of our 25 years celebration, and with our wish to turn Skopje into a persistent touristic destination, we decided to extend Skopje Calling to two weekends.

It is our pleasure to announce the headliner of the first weekend of Skopje Calling- ALAN WALKER- absolutely one of the biggest names in the electronic music scene at the moment, with a performance scheduled on 2nd June, at ARM Stadium.

Even though he is only 20 years old, WALKER has become one of the most listened artists on YouTube and has achieved huge success in the electronic music scene. His hits “Faded”, “Alone”, and “Sing Me To Sleep” topped the charts and have become platinum in more than 10 countries.

For this year, WALKER has announced new music, as well as a world tour, in which the Macedonian and Balkan public will have the opportunity to see him for the first time, on Skopje Calling 2018!

Tickets are on sale on 9th February
PARTER-1000 denars
FAN PIT- 1500 denars

Stay tuned for more announcements,
Avalon Production

The event is finished.

error: Alert: Content is protected !!