12 C
Sofia
петък, 21 септември 2018
Начало Тагове Skopje Calling

Таг: Skopje Calling

Skopje Calling: Axwell / Ingrosso – 21 юни 2018 – ARM...

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во...

Skopje Calling: Alan Walker – 24 юни 2018 – ARM stadion,...

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ И НАЈАКТУЕЛНИ ХИТМЕЈКЕРИ НА ДЕНЕШНИЦАТА, ALAN WALKER ДОАЃА НА SKOPJE CALLING 2018! Драги пријатели, Во рамките на јубилејот 25 години од постоењето на...

Texas – 28 септември 2018 – SRC Kale, Skopje, MK

САБОТНИОТ НАСТАП НА TEXAS ПОРАДИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ НА SHARLEEN SPITERI, ПРЕЗАКАЖАН ЗА 28 СЕПТЕМВРИ! Со жалење ве информираме дека приморани сме настапот на групата TEXAS...

Skopje Calling: Morcheeba – 22 юни 2018 – ARM stadion, Skopje,...

Хероите на трип хопот- Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на Skopje Calling 2018! Драги пријатели, Со навистина големо задоволство ви го најавуваме настапот на легендарниот...

Следвайте ни

error: Protected content!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close