fbpx
10 C
Sofia
Friday, October 30, 2020
Home Events Skopje Calling: Morcheeba – 22 юни 2018 – ARM stadion, Skopje, MK

Date

22 Jun 2018
Expired!

Time

20:00 - 03:00

Skopje Calling: Morcheeba – 22 юни 2018 – ARM stadion, Skopje, MK

Хероите на трип хопот- Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на Skopje Calling 2018!

Драги пријатели,
Со навистина големо задоволство ви го најавуваме настапот на легендарниот трип хоп бенд Morcheeba на 22 јуни, како хедлајнери на вториот фестивалски ден, викендот помеѓу настапите на Axwell & Ingrosso и Texas и Darko Rundek.

Morcheeba за прв пат доаѓаат во Скопје на голема сцена, да ги испорачаат сите свои големи песни од претходните албуми, како и песните од новиот албум “Blaze Away” кој треба да излезе во продажба од 1ви јуни

Morcheeba од своето постоење од 1995 година има продадено повеќе од 10 милиони примероци од своите албуми, а познати се и по глобалните хитови како: Enjoy the ride, Rome wasn’t built in a day, Triger Hippie…

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од оваа среда преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн по цени од:

1000 ден ПАРТЕР
1500 ден ФАН ПИТ

Одиме понатаму,

Авалон Продукција

***
The heroes of trip hop,
Morcheeba – new headliners on the second weekend of Skopje Calling 2018!

Dear friends,

It is our great pleasure to announce the legendary trip hop band Morcheeba as a headliner on the second day of Skopje Calling festival 2018, in the second weekend between the shows of Axwell & Ingrosso, Texas and Darko Rundek.

It is the first time that Morcheeba are coming to Skopje on a big stage to play their hits, as well as new, fresh material from their new album “Blaze Away”.

Since the onset of their career in 1995, Morcheeba have sold more than 10 million copies of their albums, and they are well known for their global hits, such as: Enjoy the ride, Rome wasn’t built in a day, Triger Hippie,and many more.

The tickets will be on sale starting this Wednesday via Kupi Karti Za Se and online with the following prices:

1000 den for PARTER
1500 den for FAN PIT

Avalon Production

The event is finished.

error: Alert: Content is protected !!