-3.2 C
Sofia
Saturday, January 22, 2022
Home Events Whitesnake – 12 July 2022 – ARM Stadion, Skopje (MK)

Whitesnake – 12 July 2022 – ARM Stadion, Skopje (MK)

Крај без Македонија- НЕ МОЖЕ!
ЛЕГЕНДАРНИТЕ WHITESNAKE СО FAREWELL TOUR, ВО СКОПЈЕ!
12-ти јули, Стадион на АРМ!
Драги пријатели,
Големо е задоволството да ве информираме дека успеавме на WHITESNAKE Farewell tour да го вклучиме и Скопје, со голем и последен концерт кој ќе се случи на 12-ти јули 2022 година, на стадионот на АРМ, со почеток од 21 часот.
Иако сите албуми им се врвни, а концертите енергични и спектакуларни, фронтменот на бендот David Coverdale одлучи во 2022 година да стави крај на WHITESNAKE. Впрочем, тоа е одлука само на најголемите, а крај без Скопје и Македонија, едноставно не е возможен.
Харизматичниот рокер, кој воедно е еден од најдобрите рокенрол пејачи на светот на сите времиња- Coverdale, заедно со Whitesnake, пред македонската публика ќе ги изведат најголемите хитови со кои израснаа многу генерации.
„Here I go again“, „Is this love“, „Fool for your loving“, „Still of the night“, „Love ain’t no stranger“, „Give me all your love“, „Ain’t no love in the heart of the city“ и уште многу други, се само дел од големите хитови на легендарните WHITESNAKE што ќе прозвучат на стадионот на АРМ, а за кои се имаме уверено дека македонската публика ги пеела и ќе ги пее во еден глас.
“Возбудени сме и со радост го очекуваме настапот во Скопје каде што на оваа последна турнеја заедно ќе го славиме наследството на Whitesnake, кое речиси 50
години ги освојуваше светските топ листи. Благодарен сум што сѐ уште одиме на турнеи низ светот. Сето ова време го уживав и ги славев сите незаборавни моменти со милиони фанови што беа дел од ова исклучително патување и на кое ме поддржуваа во истото. Навистина го сакам заедничкото искуство со моите неверојатни музичари и едноставно ја сакам мојата работа и секогаш ќе ја сакам… речиси пет декадентни и вкусни децении. Ви благодарам!”- рече Coverdale по повод прошталната турнеја.
Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда, 24-ти ноември во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk по следниве цени и категории:
ПАРТЕР: 1.500 денари
ФАН ПИТ: 2.000 денари
Големите одат со стил, а концертот на WHITESNAKE е нешто што не смеете да го пропуштите во Скопје- за последен пат!
Одиме понатаму,
Авалон Продукција
 • 00

  days

 • 00

  hours

 • 00

  minutes

 • 00

  seconds

Date

12 Jul 2022

Time

19:00 - 23:55

More Info

Tickets

Location

ARM stadion, Skopje (MK)
Stadium ARM, Skopje, North Macedonia
Category
Avalon Produkcija

Organizer

Avalon Produkcija
Phone
+389 2 613 9933
Email
info@avalon.mk
Website
http://www.avalon.mk/
Tickets

Next Event

Weather

Sunny
Sunny
2 °C
Wind: 0 KPH
Humidity: 37 %
Feels like: 1 °C
QR Code
error: Alert: Content is protected !!

Този сайт използва cookies ("бисквитки"), необходими за правилното му функциониране Повече информация

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close